Kto z was drodzy panowie nieraz słyszał, że ‚TANIEC JEST DLA BAB’ albo ‚IDŹ NA TAŃCE A ZOSTANIESZ BALERINĄ! HAHA!’  I pomimo, że część z was miała nawet ochotę spróbować to przez takie głupie gadanie nigdy się nie odważyła. Jednak w życiu każdego mężczyzny musi nastąpić odrobienie lekcji z  tańca. Im później się za to zabierzesz, tym może być ci trudniej. Bo taniec  w  parze to taki krótkoterminowy sprawdzian podejścia do życia.

Żyjemy w czasach, gdy na tak zwane tańce zapisuje się dziewczynki, a w piłkę wypada  kopać tylko chłopcom. Wypada to małe słowo. Powiedziałabym, że wręcz obowiązkiem małego chłopca jest marzenie o byciu kopaczem. Od wielu lat pracuję z dziećmi i przeraża mnie, jak często bezmyślność i niedojrzałość emocjonalna rodziców niszczą talent i rozwój dzieci. Bywa, że nawet dołują i wpędzają dzieci w rezygnacje z własnych marzeń.  Monika I Ariel Targi Ślubne Galaktyka Tańca

Jestem przerażona faktem, jak wielu chłopców w szkołach podstawowych, w których uczę wykazuje zainteresowanie tańcem, ale nie zapisze się na zajęcia bo:

  1. tata go wyśmiał
  2. koledzy się będą śmiać (czytaj: niedojrzali emocjonalnie tatusiowie tych chłopców wmówili im, że chłopaki nie tańczą)
  3. taniec jest dla dziewczyn (jak w pkt. 2)

Czas mija, dzieci rosną. Dojrzewają ich ciała, ale niestety nie wszystkim  równolegle głowy. Inteligencja emocjonalna i dojrzałość emocjonalna to rzeczy, których polski system edukacji nie przewiduje. Za tym idzie fakt, że wchodząc w dorosłe życie dziecko uczęszczające tylko na zajęcia w szkole wchodzi mentalnie słabe, niekompetentne, stłamszone.  Największe cwaniaki wymiękają  i bez alkoholu nowej znajomości nie nawiążą, tylko czy o to chodzi?

Potwierdzenie powyższego widzę co semestr podczas naboru do nowych grup tańca użytkowego Discofox. Rekordem było 28 chętnych chłopaków i 7 dziewczyn. I co? I przynajmniej 1/3  z nich to single, ekstremalnie niepewni siebie, nieporadni w kontaktach z kobietami, nieświadomi swojego ciała. I to od nich w rozmowach  słyszę jak bardzo źle się czują sami ze sobą, jak mocno żałują, że gdy był czas w szkole podstawowej i mama ciągnęła na tańce oni nie mieli odwagi. Bo w życiu każdego mężczyzny musi nastąpić odrobienie lekcji z  tańca. Im później się za to zabierzesz, tym może być ci trudniej.

Bo taniec  w  parze to taki krótkoterminowy sprawdzian podejścia do życia. Sprawdzenie ciebie jako mężczyzny. Brzmi poważanie i poważnym jest, choć tak niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę.

Większość z nas będzie w przyszłości chciała stworzyć związki i relacje, które nas satysfakcjonują. A czy zadaliście sobie kiedyś pytanie: jakich cech u mężczyzn pożądają kobiety?

Badanie prowadzone przez portal Sympatia.pl na grupie blisko trzech tysięcy singli internautów pokazuje, że kobiety mają dość sprecyzowane oczekiwania wobec potencjalnego partnera.

Miejsce pierwsze i aż 53% badanych kobiet wskazało na inteligencję jako najważniejszą cechę, którą powinien posiadać ich partner. Miejsce drugie – 46% opiekuńczość, a na miejscu trzecim zaradność – 42%. Kolejne odpowiedzi wskazywały na „bycie kochającym” , odpowiedzialność i wierność oraz uczciwość .

Nie rozdrabniając się już kosztem uczuć naszych panów, weźmy pod lupę tylko trzy pierwsze miejsca: inteligencja, opiekuńczość i zaradność.

 Czy te cechy wynieśliście ze szkoły? A może z domu? Gdzie je praktykowaliście by się ich dobrze nauczyć? Na piłce nożslubnolubne_reportaz_wedding_day_umami_5edycja-92-of-221nej?

Taniec w parze wymaga wykonywanie kilku czynności jednocześnie, a co za tym idzie daje świetną okazję do wykazania się inteligencją. Do podstawowych rzeczy podczas tańca w parze należą pamiętanie kroków, prowadzenie partnerki, słuchanie rytmu, dbanie o to by nikt jej nie zrobił krzywdy  tzw. Floor craft. Czyli zadbanie o nią i bycie opiekuńczym! Na wyższym poziomie dochodzą jeszcze interpretacja muzyki itd. A odnalezienie się wśród tych wszystkich czynności świadczyć może o genialnej zaradności i inteligencji emocjonalnej!

Rozumiesz już dlaczego mężczyźni którzy tańczą są bardziej atrakcyjni w oczach kobiet?

 

Panowie, dodajcie do tego porządny ciuch, przyjemne perfumy, zadbane, czyste ciało i każda kobieta poczuje się w waszych ramionach bezpiecznie. Poprzez naukę tańca nabierzesz ogłady w relacjach damsko- męskich, nauczysz się zasad savoir vivre, nabierzesz pewności siebie, zyskasz szacunek w oczach innych, a przede wszystkim w swoich.


zdjęcia autorstwa Ślubnolubne, z Wedding Day V w restauracji Umami w Pyskowicach. Organizator Czyni Cuda.  Na zdjęciach trenerzy Galaktyki Tańca- Monika Maja i Ariel

 

Written By

Monika Maja Zięba

Wizjonerka, perfekcjonistka, twórczyni Galaktyki Tańca. Praca z nią to systematyczna droga do nakreślonego wcześniej celu. Empatyczna, życzliwa, ale też konkretna i wymagająca. Tancerka najwyższej międzynarodowej klasy „S”, finalistka Mistrzostw Polski, Mistrzyni Polski w klasach, wielokrotna Mistrzyni Okręgu Śląskiego, zwyciężczyni turniejów rangi Grand Prix Polski, reprezentantka Polski na turniejach rangi światowej WDC AL m.in. Blackpool Dance Festival, UK Open Championships, International Open. Twórczyni autorskich szkoleń rozwojowych dla kobiet, szkoleń z zakresu tańca użytkowego dla licealistów, studentów i osób 30+, szkoleń i zajęć tanecznych dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Prowadzi lekcje indywidualne z pierwszego tańca, pomaga spełniać marzenia taneczne oraz zadbać o siebie w formie zajęć fit. Ceniona za pozytywną enegrię i życzliwość, sposób przekazywania informacji, wysokie kompetencje, profesjonalizm w działaniu i planowaniu.