#1 CZYM JEST I SKĄD SIĘ WZIĄŁ DISCOFOX?

#swoboda  #dobrazabawa  #użytkowo  #użytecznie   #uniwersalnie #taniecdyskotekowy #prostekroki

+100 pkt do ładnego poruszania sie w rytm muzyki

DISCOFOX  lub Disco Fox jest rodzajem tańca tańczonego w parze. Do Europy trafił w połowie lat ’70, kiedy to parkiety dyskotekowe zdminowane były przez solistów. Inspiracją do powstania była słynna „Gorączką sobotniej nocy” z Johnem Travoltą.

Discofox w Europie znany jest też jako: disco hustle, swing fox, disco swing i rock fox. Ogromna popularnością cieszy się w Szwajcarii, Niemczech i Rosji. W Polsce nieraz nazywany „rozbudowanym 2 na 1”.

Kombinacje figur i przejść zaczerpnięte zostały m.in. z foxtrota, swinga, salsy, cha chy, jive’a  i dostosowane zostały do konkretnego stylu muzycznego. Ciekawostką jest, że pojawiły się także style „fuzyjne” takie jak disocsamba, disco cha czy sals-discofox.

#2 KTO NADAJE SIĘ NA NAUKĘ DISCOFOXA?

Uczymy licealistów, studentów, starszą i młodszą młodzież, a także seniorów. Bywają u nas na kursach prawnicy, piłkarze, inżynierowie, księgowe, sprzedawcy, lekarze, ogrodnicy, kwiaciarki, pielęgniarki itd…

Proste kroki bazowe i łatwo przyswajalne zasady sprawiają, że KAŻDY może się go nauczyć tańczyć! Co też udowadniają nasi kursanci.

Taniec to ruch ciała w rytm muzyki, a więc co w tym trudnego? 😉

I pomimo, że są i tacy, którym początkowo muzyka w tańcu nie przeszkadza to po naszym kursie ten fakt odejdzie w niepamięć.

#3 JAKI JEST CEL KURSÓW DISCOFOX?

Nie wiemy jaki jest  gdzie indziej, ale u nas jest prosty:  PRZYGOTOWANIE DO DOBREJ TANECZNEJ ZABAWY 

Czego się nauczysz?

  • Jako PARTNER będziesz potrafił dobrze prowdzić partnerkę, to znaczy tak, by z przyjemnością chciała z Tobą i za Twoim prowadzeniem podążać i odpowiadać własnym tańcem.
  • PARTNERKI zaś dowiedzą się co i jak robić, by rzeczywiście pomagać partnerowi w tańcu, bez przejmowania prowadzenia, tak by czuć się bezpiecznie i swobodnie w rękach tańczącego partnera.
  • Obydwoje nauczycie się jak znaleźć i rozróżniać rytm oraz tempo piosenek.

#4 CZEGO NAUCZYSZ SIĘ NA POSZCZEGÓLNYCH POZIOMACH ZAAWANSOWANIA?

Stopień I to kurs dla zupełnie początkujących. Wolniejsza wersja kroku podstawowego pozwala łatwiej przyswoić  i dopasować ruchy wykonywane w górnej i dolnej części ciała, a prościej mówiąc- nauczyć się koordynacji.

Stopień II – przyspieszamy w nogach, uczymy się bardziej zaawansowanych figur oraz nowych zasad tanecznych  w prowadzeniu.

Stopień III opiera się kreatywności, odnajdywaniu własnego stylu w tańcu,  improwizacji, connection pomiędzy współpartnerami…

Znajomość DISCOFOXA na różnych poziomach zaawansowania ułatwi  dobór kroków i figur dla partnera/partnerki np. na TANECZNEJ INTEGRACJI.

Po opanowaniu umiejętności tanecznych z wszystkich trzech poziomów z łatwością będziesz potrafić zinterpretować rytm, charakter, muzykę nawet w najbardziej zmiennej  piosence. Przy okazji POZNASZ SIEBIE z bardzo ciekawej, być może NOWEJ STRONY, bo taniec uczy wyrażać siebie.

#5 CO POZA KURSAMI?

DISCOFOX to poza tańcem pozytywni ludzie spotykający się na warsztatach, imprezach, wyjazdach.  Co miesiąc/dwa organizujemy wypad na TANECZNĄ INTEGRACJĘ do któregoś z miejskich klubów, gdzie można potańczyć, pogadać, pobawić się na neutralnym gruncie.

Spotykamy się też na weekendowych warsztatach stacjonarnych lub wyjazdowych, gdzie poza tańcem dbamy też o naszą kondycję, zdrowie i dobre samopoczucie w zielonych terenach.

#6 KIEDY NAJLEPIEJ  ZAPISAĆ SIĘ NA KURS DO GALAKTYKI TAŃCA?

Wyjątkowość naszych kursów poza kompetencjami prowadzących polega na tym, że stawiamy na JAKOŚĆ, stąd też do jednej grupy przyjmujemy TYLKO 10 PAR. Nowe grupy ruszają 2 x w roku tj. w okolicy WRZEŚNIA/PAŹDZIERNIKA  oraz  LUTEGO/MARCA. W okresie wakacyjnym prowadzimy zajęcia warsztatowo.

Jeśli już wiesz, że chcesz wziąć udział w NAJLEPSZYM KURSIE DISCOFOXA na Śląsku (8/10 nowych par trafia do nas z polecenia byłych kursantów) to lepiej zarezerwuj sobie miejsce już dziś.

#7  NAJWAŻNIEJSZE  RZECZY, KTÓRE WYNIOSĘ Z KURSU?

  • pewność siebie na parkiecie i w życiu
  • mniejszą tremę przezd wystąpieniami publicznymi
  • otwarcie się na świat i ludzi
  • większą koordynację, świadomość ciała
  • świetną zabawę
  • przełamanie własnych obaw i niepewności
  • poznanie pozytywnie zakręconych ludzi

#8 DO JAKIEJ MUZYKI?

Początkujący  (I stopień) rozliczają kroki podstawowe jako „krok-krok-tap”. Bardziej zaawansowani (II i III stopień) używają akcji swingowej, która rozdziela krok podstawowy do 4 akcji wciąż w 3 bitach muzycznych, czyli konkretnie  ” 1 2 i 3”.

DISCOFOX jest jednym z nielicznych tańców, które można tańczyć do praktycznie każdej muzyki rozliczanej na 2/4 i 4/4. Świetnie nadają się do niego piosenki z lat ‘70’80, eurodisco, italo disco, disco polo, pop i techno. Sprawdzi się też w weselnych piosenkach do tańca i przytulańca, na balu czy studniówce, a także na  każdej imprezie na której mężczyzna będzie chciał tańcem zaimponować kobiecie. Discofox można również tańczyć do utworów granych na ¾ jednakże jest to dla osób z zaawansowanymi umiejętnościami tanecznymi, ale wszystko także przed tobą!

Tempo utworów może się zmieniać, a zadaniem tańczących jest interpretacja go.

#9 JAKIEGO RODZAJU KROKÓW I FIGUR MOGĘ SIĘ SPODZIEWAĆ?

#DISCOFOX  to takie ROZBUDOWANE #2na1 – ma proste, a zarazem widowiskowe figury.  Wśród nich jest mnóstwo obrotów, przeplatania rąk, odejść i przyciągnięć, póz, nagłych zatrzymań, dropów, a na zawodach także figur akrobatycznych.  Tańczy się go w różnego rodzaju trzymaniu: w ramie zamkniętej, za dwie ręce, za jedną.

Już po pierwszych 4-5 zajęciach  I stopnia zrobisz wrażenie na niejednej imprezie. Tańczy się go raczej w miejscu, ale oczywiście tańcząca para może również przemieszczać się po parkiecie. Nieskomplikowany krok podstawowy DISCOFOXA daje możliwość nieograniczonej improwizacji!

#10 JAK PRZYGOTOWAĆ  PLAYLISTE NA DOMÓWKE Z DISCOFOXEM?

Tak jak w #8 poszukaj utworów z wymienionych stylów muzycznych. Większość  współczesnych hitów pop posiada turbo łatwy do wychwycenia, często nawet ten sam bit. My prywatnie świetnie też bawimy się do utworów Abby, Modern Talking czy Boney M. Najlepsza do zabawy będzie muzyka którą kochasz, wystarczy że posiada bit i sama podnosi ludzi do tańca.

Czujesz już, że to taniec dla Ciebie?

Written By

Monika Maja Zięba

Wizjonerka, perfekcjonistka, twórczyni Galaktyki Tańca. Praca z nią to systematyczna droga do nakreślonego wcześniej celu. Empatyczna, życzliwa, ale też konkretna i wymagająca. Tancerka najwyższej międzynarodowej klasy „S”, finalistka Mistrzostw Polski, Mistrzyni Polski w klasach, wielokrotna Mistrzyni Okręgu Śląskiego, zwyciężczyni turniejów rangi Grand Prix Polski, reprezentantka Polski na turniejach rangi światowej WDC AL m.in. Blackpool Dance Festival, UK Open Championships, International Open. Twórczyni autorskich szkoleń rozwojowych dla kobiet, szkoleń z zakresu tańca użytkowego dla licealistów, studentów i osób 30+, szkoleń i zajęć tanecznych dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Prowadzi lekcje indywidualne z pierwszego tańca, pomaga spełniać marzenia taneczne oraz zadbać o siebie w formie zajęć fit. Ceniona za pozytywną enegrię i życzliwość, sposób przekazywania informacji, wysokie kompetencje, profesjonalizm w działaniu i planowaniu.