Na początku każdego roku robimy plany na kolejny, nadchodzący. Spisujemy, marzymy, wizualizujemy iwierzymy… Tak, to by było na tyle. I niestety pod koniec każdego kolejnego roku uświadamiamy sobie, że może i udało się nam spełnić kilka mniejszych marzeń, ale tego głównego znowu nie… i znowu smutek.

Dlaczego dzisiaj nie masz tego czego chcesz? Bo nie jesteś na to gotowy. Nie potrafisz się sprzedać, swoich umiejętności, swoich wizji czy idei. Nie potrafisz podać ceny, za którą swoimi umiejętnościami pomożesz zrealizować marzenie, cel kogoś innego.

Gotowość w_dsc2033-2idać odrazu. Iskierki w oczach. Pasja. Ciekawość. Takie osoby nie obchodzi ile będzie kosztował ich rozwój, ile zajmie im droga do stania się ekspertem, do osiągnięcia celu. Znajdą sposób! Wiedzą, czują że warto! Pieniądze to tylko pieniądze. Trzeba to je zdobędą, choc wiedzą, że same w sobie nie są źródłem szczęścia. Są jedynie środkiem, który może pomóc  dojść do marzeń.

Czasem na  drodze takich osób pojawia się ktoś inny,  ktoś kto pomoże im się wypromować. Oczywiście nie nastąpi to dla zamkniętych na świat. Trzeba mieć odwagę  pokazać się światu np. w sieci na Patronite.pl czy wspieram.to   Czasami jest tez tak, że musisz zrobić coć za darmo, dla  kogoś kto być może będzie mógł i chciał Ci pomóc. Pamiętasz? Najpierw daj coś z siebie, później bierz.

Jeśli rzeczywiście chcesz spełnić swoje marzenia musisz być gotowa na to co będzie, musisz być gotowy na udźwignięcie skali, wyzwań i problemów.

Tak jak np. kucharz serwując nową genialną potrawę, musi być gotowy na to, że gdy wieść się rozniesie będzie musiał umieć  przygotowac X razy  więcej tej samej potrawy. Musi zadbać o większą ilość w zamówieniach warzyw i owoców, w personelu do pomocy, o miejsce w lodówce, o przyprawy i dodatki, o dodatkową osobe na zmywak, by szybciej mógł wydawać kolejne porcje itd.

To jak? Jesteś przygotowana?

ĆWICZENIE: Opisz krótko jakieś swoje marzenie na ten rok. Dopisz do niego co musisz zrobić, jakie kroki podjąć, decyzje, by być rzeczywiście gotowym na jego realizację.  Działaj!

Written By

Monika Maja Zięba

Wizjonerka, perfekcjonistka, twórczyni Galaktyki Tańca. Praca z nią to systematyczna droga do nakreślonego wcześniej celu. Empatyczna, życzliwa, ale też konkretna i wymagająca. Tancerka najwyższej międzynarodowej klasy „S”, finalistka Mistrzostw Polski, Mistrzyni Polski w klasach, wielokrotna Mistrzyni Okręgu Śląskiego, zwyciężczyni turniejów rangi Grand Prix Polski, reprezentantka Polski na turniejach rangi światowej WDC AL m.in. Blackpool Dance Festival, UK Open Championships, International Open. Twórczyni autorskich szkoleń rozwojowych dla kobiet, szkoleń z zakresu tańca użytkowego dla licealistów, studentów i osób 30+, szkoleń i zajęć tanecznych dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Prowadzi lekcje indywidualne z pierwszego tańca, pomaga spełniać marzenia taneczne oraz zadbać o siebie w formie zajęć fit. Ceniona za pozytywną enegrię i życzliwość, sposób przekazywania informacji, wysokie kompetencje, profesjonalizm w działaniu i planowaniu.