PRO-AM:  „System nauki tańca polegający na indywidualnej pracy kursanta ze swoim instruktorem, w celu wspólnego prezentowania nabytych umiejętności na pokazach i turniejach tanecznych”.

Taką oto definicję znajdziemy na oficjalnej stronie Polskiego Towarzystwa Tanecznego (PTT). W Galaktyce Tańca czujemy, że to bardzo dobra przestrzeń do SPEŁNIANIA TANECZNYCH MARZEŃ, a my tym przecież się zajmujemy!

Chcąc wytłumaczyć precyzyjniej zasady PRO -AM przygotowałam poniższy artykuł. Jeśli obudzi on w Tobie skrywane mniej lub bardziej w sercu marzenie, pragnienie czy wyzwanie to zadzwoń do mnie. Umówimy się na niezobowiązującą kawę i zobaczymy co się z tego urodzi!


PRO – Instruktor tańca/profesjonalny tancerz, osoba, która uczy zawodowo tańca w pełnym, bądź niepełnym wymiarze czasu.

AM (AMATOR) – to osoba, która nie zajmuje się tańcem zawodowo/zarobkowo w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy.

Trenujecie indywidualnie co przynosi dużo szybsze efekty, niż same kursy grupowe. Efekty swoich treningów prezentuje się szerszemu gronu podczas klubowych czy okręgowych wieczorków tanecznych, zakończonych dancingiem i imprezą towarzyską.

Kolejny etap to udział w TURNIEJACH tańca. Świetną sprawą jest to, że atmosferą na takich turniejach jest bardzo serdeczna i pomimo elementu rywalizacji, bardziej czuć klimat przyjacielski- w końcu spotykają się na nich osoby z tą samą pasją, którzy tańczą dla siebie 🙂

Na ten moment turnieje PRO- AM w Polsce organizowane są w Krakowie, Skierniewicach, Ostródzie, Warszawie, Szczecinie i jest ich coraz więcej. Turnieje zagraniczne są m.in. w Mannheim, Gothenburgu, Karlovych Varach, w Dubaju, w Wiedniu, w Marakeszu, w Moskwie i właściwie w całych Stanach Zjednocznych!  Pełną ich listę znajdziecie w kalendarzu PTT. Jeśli marzysz o zatańczeniu na sali z największą taneczną tradycją, zobaczyć na żywo ŚWIATOWE GWIAZDY tańca to pojedziesz także na Blackpool Dance Festival

Na takich turniejach rywalizacja ma miejsce  TYLKO POMIĘDZY AMATORAMI- PRO nie jest oceniany. Dodatkowo będziecie (AMATORZY) podzieleni na kategorie ze względu na WIEK oraz KLASY określające POZIOM Waszego TAŃCA. O przydziale do klasy decydować będzie PRO.

  • Grupa A, jeśli masz między 19, a 35 lat
  • Grupa B, jeśli masz między 36, a 50 lat
  • Grupa C, jeśli masz powyżej 50 lat
  • Klasa BRONZE
  • Klasa SILVER
  • Klasa GOLD

Turnieje rozgrywane są w dwóch stylach tanecznych STANDARDOWYM   i  LATYNOAMERYKAŃSKIM. Tańcząc każdy z nich masz możliwość startu w takich kategoriach:

  • Single Dance – para tańczy wybrany przez siebie taniec i za ten taniec jest oceniana. Jeżeli para tańczy wszystkie 5 tańców w Single Dance to musi być oceniona za każdy taniec oddzielnie.
  • Dance Challenge – para tańczy dwa, trzy lub cztery tańce i jest oceniana łącznie za wykonane tańce.
  • Scholarship – para tańczy pięć tańców  i jest oceniana za pięć tańców łącznie.
  • SHOW Dance

tańce standardowe to: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep

tańce latynoamerykańskie to: cha-cha, samba, rumba, pasodoble, jive

STRÓJ i REPERTUAR są otwarte, co znaczy, że jako partnerka możesz zatańczyć w najpiękniejszej sukni ze snów, która będzie mogła być wyklejona kamieniami Swarovskiego, a jako facet ubierzesz frak, a nie kamizeleczkę. Nie będą Cię organiczały pozy, ani figury, ale w tej kwestii i tak dobrze zaufać PRO.

Kolejną sprawą są FOTOGRAFIE. Na turniejach w 99% przypadków są profesjonalni fotografowie, którzy robią zdjęcia podczas tańca. Takie zdjęcia to pamiątka na całe życie!


No i jak? Z którym z galaktykowych TRENERÓW zatańczysz? Naskrob wiadomość lub zadzwoń. Chwytaj marzenia TU I TERAZ!


 

 

Written By

Monika Maja Zięba

Wizjonerka, perfekcjonistka, twórczyni Galaktyki Tańca. Praca z nią to systematyczna droga do nakreślonego wcześniej celu. Empatyczna, życzliwa, ale też konkretna i wymagająca. Tancerka najwyższej międzynarodowej klasy „S”, finalistka Mistrzostw Polski, Mistrzyni Polski w klasach, wielokrotna Mistrzyni Okręgu Śląskiego, zwyciężczyni turniejów rangi Grand Prix Polski, reprezentantka Polski na turniejach rangi światowej WDC AL m.in. Blackpool Dance Festival, UK Open Championships, International Open. Twórczyni autorskich szkoleń rozwojowych dla kobiet, szkoleń z zakresu tańca użytkowego dla licealistów, studentów i osób 30+, szkoleń i zajęć tanecznych dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Prowadzi lekcje indywidualne z pierwszego tańca, pomaga spełniać marzenia taneczne oraz zadbać o siebie w formie zajęć fit. Ceniona za pozytywną enegrię i życzliwość, sposób przekazywania informacji, wysokie kompetencje, profesjonalizm w działaniu i planowaniu.