Monika Nalborczyk
Mistrzyni tańców towarzyskich, klasa taneczna „S”, Mistrzyni Polski w tańcach standardowych, sędzia taneczny, instruktor, trener kompetencji miękkich, pedagog, właścicielka szkoły, przedsiębiorca od 2012 roku, konferansjerka.
Naukę tańca traktuje jako proces, który wymaga czasu. Taniec to dla niej dziedzina życia, w skład której wchodzą m.in. nauka kroków, rytmu, motoryka ruchu, koordynacja, relacje, etykieta, praktyka i emocje. Stawia na zdobycie praktycznej umiejętności tańca, a nie wyłącznie teorii, ilości figur czy tylko wiary, że umie się już tańczyć. Nie ufa przyspieszonym kursom weekendowym czy nauce tańca wyłącznie online. Aby efektem końcowym była prawdziwa pewność siebie, komfort i luz, należy dać sobie czas, by zadbać o każdy wyżej wymieniony aspekt.
Na co dzień prowadzi stacjonarną szkołę tańca w Gliwicach, w której organizowane są czternasto- i szesnastotygodniowe kursy dla dorosłych. Pracuje z parami i osobami solo. Stawia na jakość, a nie na ilość, dlatego liczba osób w grupach jest kameralna. Bardzo ważne są dla niej praktyka i zdobycie konkretnych umiejętności, dlatego kursy ruszają tylko 2 razy w roku, a nowe osoby nie mogą dołączać do grup w trakcie ich trwania.
Elokwentna i inteligenta, ceniona za najwyższe standardy, najczęściej opisywana jako gwarancja jakości i pozytywnej energii. Świetnie odnajduje się na scenie oraz przed kamerą. Jako konferansjerka prowadzi eventy oraz turnieje taneczne.
Organizuje warsztaty stacjonarne i wyjazdowe z tańca i relacji. Inicjatorka Kobiecych Spotkań w Gliwicach.
Twórczyni autorskiego kursu tańca użytkowego, który powstał na bazie ponad 15-letniego doświadczenia tanecznego i turniejowego, własnych doświadczeń, zdobytej wiedzy zarówno tanecznej, pedagogicznej, jak i trenerskiej.
Tylko do listopada 2022 poprowadziła 57 kursów tańca, w których wzięło udział prawie 1600 osób. Poleca ją m.in. Kamila Rowińska, Małgo Kotlonek oraz jej kursanci.
Pomimo najwyższej klasy tanecznej „S”, za swoje największe taneczne sukcesy uważa to, że zaczynając tańczyć dopiero w wieku 17 lat, osiągnęła tytuł mistrzowski po zaledwie 5 latach treningów (innym zajmuje to średnio 10-15 lat), a klasę „S” po 6. Że jej talent dostrzegła Primabalerina, doceniając ją słowami i ogromnym zaangażowaniem w jej rozwój. Że odważyła się i ze swojej pasji uczyniła sposób na życie zawodowe - pomimo tego, że na początku nikt w nią nie wierzył.
Jej głównymi nauczycielami tańca byli Svetlana Antoni, Małgorzata Garlicka-Sudoł, Luisa i Giancarlo Barbieri, Dorota i Sergiu Rusu oraz Michał Le i Sandra Jabłońska.
Trudne doświadczenia osobiste, związane ze śmiercią bliskich osób, bardzo trudnym rozwodem rodziców, brakiem kontaktu z biologiczną rodziną, doświadczaniem przemocy domowej, 3 operacjami endometriozy, budowały ją jako osobę i były bodźcami do kolejnych zmian i pracy nad sobą. Szczególnie transformująca była ostatnia operacja w 2021 roku, ratująca jej życie. Spowodowała, iż Monika zdecydowała się zamknąć traumatyczne rozdziały z przeszłości i skoncentrować się na sobie, aby po prostu żyć swoim życiem. Od 2021 roku, gdy zmieniła nazwisko na to po dziadkach, tworzy swoją markę osobistą „Monika Nalborczyk”, w której koncentruje się na pomaganiu innym w dokonywaniu pozytywnych zmian w ich życiu.
3
94